Przerwij kapilarne podciąganie wody

Niestety często zdarza się, że ściany naszych domów i większych nieruchomości zaczynają być wilgotne. Problem ten pojawia się przede wszystkim, kiedy mamy do czynienia z nieruchomościami starszymi, w których nie były wykonywane zabezpieczenia fundamentów, lub były one wykonane w sposób niepoprawny. Ale może zdarzyć się, że również nowe budynki nie są odpowiednio zabezpieczone przed woda i wilgocią i wtedy iniekcja pozioma również może być potrzebna.
Iniekcja pozioma to inaczej izolacja pozioma. Możemy spotkać się z tymi obydwoma nazwami stosowanymi wymiennie. Jest to metoda, dzięki której możemy zablokować kapilarne podciąganie wody z gleby. Wykonuje się ja nieco nad przeponą. Dobra i rzetelna iniekcja ciśnieniowa powinna zostać wyprzedzona dokładnym sprawdzeniem ścian. Ważne jest to, czy znajdują się na niej rysy oraz pęknięcia. Później, warto skorzystać z opcji iniekcji próbnych, wtedy można dokładnie dowiedzieć się, jaki jest stan muru oraz możemy oszacować jak dużo iniektu, a wiec potrzebnej substancji będzie potrzebne.
W trakcie takiej usługi jak iniekcja pozioma, może pojawić się trochę kłopotu, dlatego najlepiej, aby iniekcję wykonywała fachowa ekipa, która po prostu zna się na tej pracy. Mowa tu np. o problemach z murami z pustką powietrzną lub tez z niekontrolowanymi wyciekami, które mogą następować przez zmurszałe spoiny. Jeżeli w pojedynkę zetkniesz się z takim problemem, może okazać się, że nie będziesz wiedział, jak sobie poradzić. Fachowcy na pewno znajdą na to dobre rozwiązania. Miedzy innymi dlatego warto zdać się na pomoc osób doświadczonych.
Dbanie o dom, w którym mieszkasz należy do Twoich obowiązków. Powinieneś zadbać o to, aby mieszkało się w nim zarówno wygodnie jak i bezpiecznie. Bez względu na to, czy twój dom został zbudowany niedawno, czy bardzo dawno temu, powinieneś zatroszczyć się teraz o to, co zostało pominięte lub wykonane źle. Pamiętaj, że jeśli izolacja pozioma nie zostanie wykonana w porę, koszty późniejszych napraw mogą być znacznie bardziej bolesne.

LenaN Autor