Jak dbać o kury ?

Hodowla kur może być nie tylko zajęciem dochodowym, ale także przynoszącym dużą satysfakcję. Jednak nie jest to prosta profesja, wymaga czasu, cierpliwości oraz dbania o swój inwentarz. Dlatego też w dzisiejszym artykule skupimy się na tym, jak dbać o kury, by prawidłowo się rozwijały.

Odpowiednie warunki

Jak wszystkim zwierzętom, tak kurom trzeba zapewnić wygodne i bezpieczne schronienie. Dlatego kurnik musi być ciepły, izolowany, bezpieczny oraz wyposażony w najpotrzebniejsze sprzęty. Są to między innymi odpowiednia ilość grzęd, poidła oraz karmidła. Ważne także jest, by budynek taki był łatwy w czyszczeniu, gdyż odpowiednia higiena ma duże znaczenie dla zdrowia ku.

Duże znaczenie ma wybrany przez Ciebie rodzaj chowu. Możesz zdecydować się na hodowlę klatkową, wolny wybieg czy też podłogowy, lub alternatywny. Każdy z nich ma swoje zalety, ale także wady. Z tego względu też ostateczna decyzja musi być podjęta na podstawie poważnej analizy i po przemyśleniu wszystkich za i przeciw.

Pielęgnacja i dieta

Poza komfortowymi warunkami musisz także zadbać o zdrowie swoich kur. W tym celu wybieraj tylko najlepsze pasze. Nawet jeżeli Twoje nioski pasą się w czasie dnia, to nic nie zastąpi dobrze zbilansowanej karmy, w skład której wchodzą wszystkie potrzebne składniki mineralne i odżywcze. Zdziwisz się, ale oferowane na rynku pasze mogą bardzo różnic się składem. Dlatego też wybieraj tylko sprawdzone marki, ponieważ w ich przypadku masz pewność wysokiej jakości.

Ta sama zasada dotyczy wszelkiego rodzaju suplementów diety, takich jak witaminy dla kur. Znane i cenione preparaty mają w swoim składzie sprawdzone i gwarantujące zdrowy rozwój składniki. Zazwyczaj też lepiej one pachną i smakują, co nie pozostaje bez wpływu na ilość i jakość znoszonych jaj, a także na smak mięsa drobiowego. Dzięki odżywkom witaminowym kury będą zdrowe i silne, a produkty spożywcze z nich uzyskiwane smaczne. Dlatego też nie ma powodu, by wstrzymywać się z zakupem tego rodzaju specyfików. Przyniosą one korzyść nie tylko kurom, ale także Tobie jako ich hodowcy.

Pewne towary od zaufanego dostawcy

By mieć całkowitą pewność, iż Twoje kury znajdują się w doskonałej kondycji warto w pasze i witaminy dla kur zaopatrywać się w sprawdzonych miejscach. Jednym z nich jest sklep Weterynaryjny.pl oferujący bogaty asortyment produktów przeznaczonych do pielęgnacji i hodowli zwierząt. Polecamy zwłaszcza kategorię poświęconą kurom: https://weterynaryjny.pl/witaminy-c-6_28.html. Znajduje się tam wiele praktycznych produktów i odżywczych specyfików.

Mati Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *