MLM-własny biznes czy praca u kogoś

MLM jest tak popularny, że trzeba zastanowić się nad tym, w jaki sposób pracować, aby jak najwięcej na tym zyskać. Taki biznes mlm może przynieść nam bardzo dużo korzyści, na czym każdemu przecież bardzo zależy. Tylko czy lepiej będzie pracować u siebie czy u kogoś? Praca na własnym etacie również jest korzystna, ale wszystko będzie zależne od tego gdzie się zatrudniamy. Równie korzystne będzie prowadzenie własnej firmy. 

Co się bardziej opłaca

Zaletą takiej pracy etatowej jest to, że nie trzeba martwić o się kapitał. To pracodawca wszystko wykłada, a my tylko zatrudniamy się u niego. Nie ma ryzyka i właśnie, dlatego wiele osób wybiera taką formę zatrudnienia.  W przypadku MLM również te koszty nie są wysokie. Można za kilkaset złotych mieć pakiet startowy. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku zakładania własnej firmy, bo tam koszty będą zależne od tego, co wybieramy i czym chcemy się zajmować, dlatego wszystko trzeba będzie bardzo dobrze zaplanować.  Wybierając MLM nie musimy martwić się o pieniądze. Jedyne, co trzeba będzie zrobić to zainwestować swój czas i nic więcej. Na to każdy z nas może sobie pozwolić. Posiadanie własnej firmy to bardzo duża odpowiedzialność, dlatego często traci się cały swój majątek. 

Problemy z urzędami w Polsce

Prowadząc własną firmę trzeba się nastawiać na załatwianie wielu spraw urzędowych. Jest tego mnóstwo, dlatego tracimy na to dużo czasu. Trzeba oczywiście wiedzieć wszystko o pozwoleniach czy koncesjach, bo wtedy czekają nas kary, że tego nie mamy. W przypadku MLM mamy o wiele łatwiej. Najczęściej jest to jedna faktura i prowizja płacona na czas. Jeśli chcemy zatrudnić się u kogoś to będzie to PIT roczny.  Każda forma zatrudnienia czy pracy ma swoje wady i zalety. Warto porównać to wszystko, aby można było wybrać opcję, która jest najlepsza. Jeśli nie chcemy ryzykować własnych pieniędzy i nie chcemy biegać po urzędach to albo stawiamy na etat albo wybieramy MLM. Dla osób o mocnych nerwach i zasobnych portfelach można polecić prowadzenie własnej firmy. 

Mati Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *