Nawierzchnia w odpowiednim stylu

Kostka brukowa to materiał, z którym stykamy się na co dzień w wielu miejscach. Nic dziwnego- jest to najpopularniejszy materiał budowlany. Bez niej trudno byłoby wykończyć parkingi, alejki, chodniki przy podjazdy.

Na jej powszechność wpływa fakt, że najczęściej jest produkowana z betonu, czyli odpornego, łatwo dostępnego i taniego surowca. Rzadziej wykorzystuje się kamień naturalny i kamień polny- materiały o wyższych cenach. Układanie kostki brukowej odbywa się zarówno na prywatnych posesjach, w celu wykonania konkretnej aranżacji przydomowej, jak i w publicznych przedsięwzięciach- np. przy wykańczaniu placów lub innych przestrzeni. Rodzaje kostki brukowej wyróżnia się na podstawie różnych kryteriów. Jednym z nich jest podział ze względu na specyfikę produkcji. W tym typie dostępna jest kostka:

– przemysłowa (standardowa)- prosty kształt (prostokąt lub klepsydra) i szary kolor; wykorzystywana najczęściej do wykańczania chodników.

– szlachetna- bardziej dekoracyjna o różnych kształtach i kolorach.

POLECAMY: kostka brukowa Kraków – MK BRUK

Istnieje również podział na ze względu na kształt. Ten rodzaj jest często wybierany jako forma urozmaicenia wyglądu nawierzchni. Najczęściej dostępne są wzory kostki o kształcie prostokąta, sześciokąta lub kwadratu. Dużym zainteresowaniem cieszą się także klepsydry lub fale.

Jednym z ważniejszych parametrów kostki brukowej jest rozmiar, a dokładniej jej grubość. Najlżejsza zaczyna się od 4 cm, a najgrubsza może sięgać nawet 14 cm. Ceny kostki różnią się głównie w zależności od materiału, z którego jest wykonana. Orientacyjny przedział cenowy można przedstawić od 30 do 400 zł za metr kwadratowy.

Przed zakupem konkretnego rodzaju kostki brukowej warto sprawdzić jej parametry i zastosowanie, by idealnie wpasowała w aranżację wybranej przestrzeni. Opinie ekspertów pomogą wybrać tą idealną.

Blog Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *