Pożyczka pod zastaw – nie taka straszna

Pożyczka pod zastaw mieszkania to zawsze decyzja kłopotliwa i ryzykowna, która może wiązać się z wieloma problemami. Jeżeli już decydujemy się na taką pożyczkę, powinniśmy tę sprawę naprawdę dobrze przemyśleć i zadać sobie pytanie, na jakie warunki możemy się zgodzić, a na jakie absolutnie nie możemy sobie pozwolić. Szukając firmy lub instytucji finansowej oferującej pożyczki, powinniśmy te ustalenie mieć cały czas na uwadze. Nie powinniśmy się decydować na wymogi, którym nie podołamy, bo może się to dla nas źle skończyć…

Decyzja ta jest w szczególności trudna i niebezpieczna, kiedy mamy rodzinę i dzieci. Każda pożyczka pod zastaw mieszkania niesie za sobą bowiem pewne ryzyko. Jednak, wystarczy znaleźć dobrą firmę i wtedy ryzyko znacznie się zmniejsza. Takich firm na naszym rynku nie brakuje, trzeba tylko nieco poszukać.

Oczywiście do zaciągnięcia pożyczki trzeba się nico przygotować. Po pierwsze należy przygotować odpowiednie dokumenty. Ważny jest oczywiście dokument potwierdzający tożsamość. Można wcześniej przygotować pewne ksero dowodu osobistego lub innego dowodu ze zdjęciem. Konieczny jest również akt notarialny, który poświadcza, że jest się właścicielem nieruchomości, pod którą chce się wziąć pożyczkę. Jeżeli nieruchomości składają się z kilku działek oraz domów, konieczny jest wypis i wyrys z mapy. To wszystko można załatwić w bardzo krótkim czasie. Niektóre firmy oczekują również zdjęć nieruchomości. Wszystko wieńczy podpisanie umowy, która należy naprawdę dobrze przeczytać.

Pamiętaj, aby zwracać uwagę na umowę. Trzeba ją dokładnie przejrzeć i zapoznać się absolutnie z każdym zapisem na niej. Nawet jeśli wydaje Ci się, że nie masz czasu, że pieniądze chcesz uzyskać jak najszybciej, poświęć kilka, kilkanaście minut na zapoznanie się z całą umową. W razie niejasności pytaj lub zrób aneks do umowy – zapytaj czy to w ogóle możliwe. Bądź zainteresowanym klientem i nie podpisuj wszystkiego natychmiast. Tylko wtedy ustrzeżesz się przed niebezpieczeństwem i przed kłopotami oraz oszustwami ze strony nierzetelnych firm.

NataliaNorq Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *