Umowa wynajmu nieruchomości

Bardzo dużo osób nie podpisuje umów o wynajmie nieruchomości z wynajmującym. Problem polega na tym, że po pierwsze można mieć kontrole z urzędu skarbowego, która zakończy się karą grzywny, a po drugie, jeśli nie mamy prawnej umowy z lokatorem to jakiekolwiek z nim problemy trzeba będzie rozwiązywać samodzielnie. To w żaden sposób nam się nie opłaca, dlatego jeśli decydujemy się na wynajęcie mieszkania to byłoby dobrze gdybyśmy zawarli stosowną umowę. Pomoże nam w tym kancelaria notarialna łódź, która zatrudnia odpowiednich ludzi. Oni wiedzą jak taką umowę sporządzić, bo to jest przecież bardzo ważne. Zwykła umowa może nie wystarczyć. Sytuacje, w których wynajmujący nie płaci zdarzają się bardzo, ale to bardzo często, dlatego trzeba się jakoś zabezpieczyć. Taka umowa jest też dobrym rozwiązaniem dla wynajmującego, bo przecież on również ma swoje prawa.
Zgłaszamy się do notariusza
Notariusz za taką umowę nie weźmie wcale dużo pieniędzy. Mamy wtedy wszystko zgodnie z prawem, zgłaszamy umowę do urzędu skarbowego, płacimy podatek, a jeśli mamy jakieś problemy z nowym lokatorem to można również skorzystać z pomocy państwa. Trzeba się zastanowić czy chcemy mieć problemy czy jednak wolimy wybrać umowę, która będzie dawała prawa i obowiązki jednej jak i drugiej stronie? To nasz wybór, ale jeśli później będziemy mieć problemy to pretensje można mieć tylko do siebie. Notariusz bardzo szybko sporządzi taką umowę zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Wybór umów zawieranych z wynajmującym jest bardzo duży i trzeba wybrać taką, która będzie najlepsza. Jeśli wszystko z wynajmującym będzie w porządku to egzekwowanie punktów dotyczących eksmisji nie będziemy potrzebować, ale nigdy przecież wszystkiego przewidzieć się nie da. Obie strony muszą pójść do notariusza i tam w obecności świadków złożyć swoje podpisy. Wszystko zajmie może godzinę i każda ze stron będzie z tego zadowolona. Kombinowanie w tym przypadku może kosztować o wiele więcej niż podpisywanie umowy u notariusza i płacenie podatku.

Joaska Autor

Komentarze

    Anetta

    (4 stycznia 2018 - 18:22)

    Nie wiele osób wie ale są ubezpieczenia o których nie mają pojęcia, przykładowo można ubezpieczyć firmę, grupę pracowników a nawet farmy wiatrowe. Firmami skupiającymi w sobie wiele możliwości ubezpieczeń jest broker ubezpieczeniowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *