Wycieczki na Ukrainę

Ukraina to drugi poz względem wielkości kraj w Europie, a także szczególne miejsce, któremu warto poświęcić swoją uwagę pod względem swoich walorów turystycznych. Natomiast ukraińskie miasta, takie jak Lwów, Chocim czy Kamieniec Podoslki, na zawsze zapisały się w kartach historii Polski, dlatego też warto zwiedzić ten piękny i wyjątkowy kraj.

Pasjonujące wycieczki do Lwowa na Ukrainę

Nie ma wątpliwości, że wycieczki na Ukrainę mogą okazać się niezwykle pasjonujące, jednakże zanim wybierzemy się w naszą podróż, warto wspomnieć co nieco o zwyczajach, kulturze, a także obyczajach kulinarnych mieszkańców tego szczególnego kraju. Zacznijmy najpierw od dzikiej przyrody. Otóż na połoninach Huculszczyzny, a dokładnie na terenach mniej zaludnionych, można spotkać wilki i niedźwiedzie. Natomiast tam, gdzie pojawiają się chaty, liczba zwierząt drastycznie maleje. Jeżeli jednak wytężymy swój wzrok, napotkamy także borsuka, lisa, a nawet wydającego mrożące krew w żyłach odgłosy kozła. Przebywając w tutejszych lasach, koniecznie musimy skosztować tego, co oferuje nam natura. Są to przepyszne poziomki, maliny, a także rydze, których tutaj praktycznie nikt nie zbiera.

Skupmy się teraz na potrawach. Otóż nasze wycieczki na Ukrainę z pewnością zaowocują tym, że skosztujemy wielu wspaniałych i tradycyjnych ukraińskich potraw, takich jak na przykład: barszcz ukraiński w wielu odmianach, kasza o nazwie banysz, małe gołąbki., kulesza – rodzaj baby z kaszy kukurydzianej, podawanej ze skwarkami w smalcu i na gorąco, a także gruba na 8 centymetrów słonika oraz wędzone mięso o nazwie bużenica – podawane z czosnkiem i cebulą.

http://www.kresy.com/ to biuro podróży z Przemyśla, które specjalizuje się w organizacji wycieczek do Lwowa na Ukrainę.

Oprócz tego na każdym targu może dosłownie za grosze zaopatrzyć się w arbuzy. Oprócz niskiej ceny, owoce te posiadają również wyjątkowe walory smakowe – bez porównania do tych, które sprzedawane są w Polsce. Warto spróbować również abrykosów czyli owoców, które z wyglądu przypominają małe brzoskwinie, a do kontrastu hirczicy – bardzo ostrej musztardy.

Targ we Lwowie

Warto również odwiedzić targi z wyrobami ludowymi, których na Ukrainie nie mogłoby zabraknąć. Za niewielką kwotę zakupimy tu wspaniałe rękodzielnicze pamiątki, które z pewnością będą przypominały nam i uroczych chwilach spędzonych w tym pięknym kraju.

W podsumowaniu, dla kogo są polecane tego typu wycieczki? Kto powinien zwiedzić Ukrainę? Otóż każdy, kto jest ciekawy nowych miejsc i doznać, lecz przede wszystkim osoby, które nie posiadają wygórowanych oczekiwań co do proponowanych wygód w trakcie podróży, a także osoby, które preferują bardziej koczowniczy tryb życia, pragnące odpocząć od zgiełku wielkiego miasta i rozkoszować się pięknem ukraińskiej natury.

Oliwcia Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *