Aranżacja wnętrz – obrazy

W dzisiejszym artykule poruszymy kwestie aranżowania wnętrz naszych pomieszczeń. Weźmiemy na tapetę obrazy na ściany do biura, łazienki, kuchni i salonu. Każde z tych pomieszczeń rządzi się swoimi prawami. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób je udekorować.

Nie każdego stać na wynajęcie projektanta wnętrz

Projektant wnętrz to osoba, która z pewnością w najlepszy sposób doradzi nam jak zaaranżować wnętrze naszego mieszkania. Wieloletnie doświadczenie tych ludzi, a także stale poszerzana wiedza pozwala nam dekorować wnętrza z wyprzedzeniem, z pomysłem na przyszłość. Niestety nie każdego stać na wydatek kilku tysięcy złotych, który wiąże się z zatrudnieniem projektanta. W takim przypadku będziemy musieli radzić sobie sami, także z dekoracją ścian. Podpowiemy Wam więc jak dobierać obrazy na ściany, tak aby koszty nie przerosły naszych możliwości, a zarazem abyśmy byli zadowoleni z poczynionych działań.

Obrazy do salonu

Salon to miejsce wyjątkowe w każdym domu. Miejsce, w którym spotykamy się gośćmi, spędzamy czas na rozrywce. Można powiedzieć, że jest to stolica naszej nieruchomości, miejsce o znaczeniu strategicznym. Zadaniem salonu jest wywarcie wrażenia na gościach, wprowadzenia ich w stan ukrytego zachwytu. Obraz do salonu musi spełniać te wytyczne. Z zasady powinien być sporej wielkości, z bogato zdobionymi ramami. Oczywiście zależy to również od stylu w jakim urządzamy mieszkanie. Wiadomo, że w przypadku stylu nowoczesnego obrazy z ramą nie są najlepszą opcją. Motyw obrazu to kwestia gustu. Zazwyczaj obraz powinien określać nasze zainteresowania. I tak w przypadku myśliwych, często znajdziemy obrazy pokazujące polowania na zwierzęta. Fani sportu lubią czuć się komfortowo w towarzystwie obrazów ze sportowcami lub drużynami. Każdy z nas ma jakieś zainteresowania, więc postarajmy się je przenieść na naszą ścianę, a nie zawiedziemy się.

Obrazy do kuchni

Tutaj sytuacja jest już dużo prostsza. W kuchni muszą dominować proste rozwiązania. Do niedawna często spotykanym motywem była martwa natura. Obecnie zdecydowanie częściej ludzie kupują obrazy drukowane z takimi motywami jak: zioła, owoce, warzywa, kieliszki wina. Popularnością cieszą się też obrazy makro, czyli powiększone. To, że wybór pada na redukcje czy jak kto woli wydruki na płótnie, absolutnie jest przypadkowy. Pamiętajmy, że kuchnia to miejsce, w którym gotujemy, więc mamy tutaj do czynienia z procesem parowania. Aby obraz nie stracił barw czyli kolorystyczności powinniśmy wybrać pewniejszą, drukowaną opcję, która nie jest na to narażona.

Obrazy do biura

Gabinet i biuro to miejsce reprezentacyjne w domu. Kojarzy nam się zazwyczaj z potężnym drewnianym biurem z bogato zdobionymi ornamentami, skórzanym, eleganckim fotelem, a także wysokim komfortem użytkowania. Do tak zaaranżowanego biura w stylu klasycznym pasują najlepiej poważne obrazy. Zaliczamy do nich m.in. portrety królewskie, obrazy bogatych miast (ale tylko olejne), popiersia znanych ludzi. Wybór jest naprawdę duży. W takim gabinecie domowym śmiało też możemy powiesić kopie znanych mistrzów malarstwa. Warto jedynie pamiętać, aby od strony kolorystycznej obraz dobrze komponował się ze ścianą.

Liliana Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *