Czy warto wziąć ślub w plenerze

Na świecie jest wiele pięknych miejsc, gdzie z dużą chęcią przybywają ludzie, by spędzić tam swój wolny czas. Bardzo często jest to para osób o przeciwnych płciach, które żywią do siebie uczucie. Z tego bardzo często dochodzi do ślubu. Jednak ci coraz chętniej marzą o tym, by unikać wnętrz urzędu stanu cywilnego, a taką ceremonię przeprowadzić w plenerze. Plaża, leśna polana czy inne romantyczne miejsce jest na pewno o wiele bardziej efektowne. W wielu krajach nie tylko w Europie, ale i na całym świecie takie uroczystości są częste. Jak to wygląda w Polsce?

Jak taki ślub zorganizować

Ślub w plenerze jest oczywiście możliwy do realizacji, aczkolwiek należy zdać sobie sprawę z tego, że jest tutaj o wiele więcej formalności, aniżeli w przypadku ślubu w urzędzie stanu cywilnego. Na początek trzeba zdać sobie sprawę z tego, czy ma to być ślub kościelny, czy też cywilny, aby wiedzieć, jakie dokumenty przygotować. Mając już taką wiedzę, trzeba następnie uzyskać zgodę z urzędu bądź księdza, by chcieli taki ślub w plenerze przeprowadzić.

Kontaktując się z jedną ze wspomnianych osób, należy zwrócić uwagę na to, jakie wskazówki dostaniemy na temat wystroju czy miejsca uroczystości. Chodzi tu o dopuszczalne normy. Do tego trzeba się dostosować i wprowadzić w życie w taki sposób, jak nam podano.

Co przygotować podczas uroczystości

Tak samo, jak w kościele czy urzędzie, kiedy organizujemy ślub plenerowy, niezbędnych do jego przeprowadzenia będzie kilka przedmiotów. Są nimi na pewno:

  • Stół
  • Krzesła dla pary młodej i świadków
  • Klęczniki
  • Miejsce na godło w przypadku ślubu cywilnego
  • Miejsce na krzyż w przypadku ślubu kościelnego

Dodatkowo nie wolno zapomnieć o prawidłowym nagłośnieniu. Ciężko bowiem wyobrazić sobie ślub plenerowy bez odpowiedniej w tym przypadku muzyki. Istotny jest tutaj wystrój, również kwiaty, którymi po uroczystości panna młoda rzuca za siebie, a także dywan, który prowadzi w stronę ołtarza.

Ślub kościelny a ślub cywilny w plenerze — co łatwiej zorganizować

Tak naprawdę rzadkie są przypadki, gdy ślub kościelny organizuje się poza murami kościoła. Na pewno jest tutaj do załatwienia więcej formalności, a i Prawo Kanoniczne ma swoje ograniczenia w tym względzie. Stąd też porównując te dwie sprawy, zdecydowanie łatwiej jest zorganizować ślub cywilny, głównie ze względu na formalności. Przy okazji ślubu kościelnego poza kościołem potrzebna jest również zgoda biskupa.

Najpiękniejsze miejsca na ślub w Polsce

Nasz kraj cieszy się wieloma pięknymi regionami. Jednak do realizacji takiego ślubu potrzebne jest miejsce ciche, spokojne. Stąd też poleca się ślub plenerowy w Pszczynie. W tym mieście istnieje Bistro 70, które słynie z organizacji takiego typu ceremonii. Zapewniają dbałość o szczegóły. Ci ludzie to profesjonaliści w tej sprawie. Ślub w plenerze w Pszczynie odbędzie się w klimacie zielonego parku i akwenu wodnego. Organizatorzy zapewnią plenerową altanę i wszystkie potrzebne dekoracje. Mogą również pomóc w organizacji dalszej części uroczystości. Możliwe jest również w tym miejscu wynajęcie hotelu do ewentualnego przenocowania gości. Korzystając z dobrodziejstw, jakie daje Bistro 70, wiemy, że każdy szczegół mamy dopracowany i możemy skupić się na tym, co najważniejsze w danym dniu.

Mati Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *