Czym są panele modułowe

Panele modułowe stanowią pojedynczy moduł wykonany z płyty wiórowej obłożonej na całej długości pianką tapicerską oraz mocną tkaniną obiciową. Moduły te mogą posiadać dowolne kształty oraz wzory – najczęściej wykorzystuje się kwadratowe lub prostokątne. W przypadku obicia nie ma żadnych ograniczeń w zakresie tekstury, koloru czy dodatkowych zdobień, co stwarza nieograniczone możliwości aranżacji tego elementu oraz pozwala na wykorzystywanie go do wielu zastosowań.

Panele modułowe ścienne we wnętrzach – czym się charakteryzują

Panele modułowe ścienne to rozwiązanie, które coraz częściej wykorzystywane jest w aranżach nowoczesnych wnętrz. Stanowią one ciekawą alternatywę dla farb na ścianach, tapet, kafelek czy innych tradycyjnych rozwiązań, które zwykle spotyka się w mieszkaniach. Panele modułowe wykorzystywane pojedynczo lub w zestawie pozwalają stworzyć niezwykle ciekawe kompozycje kolorystyczne i geometryczne – umożliwia to uzyskanie niezwykle ciekawego wykończenia ścian. Takie wnętrze będzie posiadało stylowy element, który charakteryzuje się wyrazistych designem oraz pozwala uzyskać niepowtarzalny efekt.

Panele modułowe na ściany – zalety rozwiązania

Zdecydowanie się na nowoczesne panele modułowe ścienne niesie za sobą przede wszystkim wiele korzyści wizualnych. Element ten wygląda niezwykle stylowo, przytulnie oraz pozwala na tworzenie oryginalnych dekoracji w danym wnętrzu. Dzięki zastosowaniu paneli dekoracyjnych możliwe jest także wypełnienie pustej przestrzeni oraz podniesienie wartości mieszkania, ponieważ będzie się ono prezentowało znacznie bardziej luksusowo i stylowo. Jednak wybór paneli modułowych to także wiele praktycznych zalet wynikających z ich budowy i struktury – tego rodzaju wyroby doskonale chronią ściany przed uderzeniami, zabrudzeniami oraz maskują niedoskonałości występujące na ścianach. Ponadto panele modułowe często wykorzystywane są w celu docieplenia pomieszczenia, ponieważ posiadają własności izolacyjne.

Zastosowanie – gdzie warto zamontować panele modułowe

Panele modułowe na ściany to nowoczesny element dekoracyjny, wykorzystywany jest podczas urządzania nowych mieszkań oraz w mieszkaniach potrzebujących odświeżenia – panele dekoracyjne pozwalają odmienić wnętrze bez konieczności przeprowadzania remontu. Panele modułowe stanowią element, który idealnie komponuje się z wnętrzami mieszkań urządzonymi w różnych stylach – pasuje zarówno do wnętrz w stylu minimalistycznym, stylu klasycznym, stylu glamour, jak i do wnętrz urządzonych w stylu postindustrialnym. Dekoracyjne panele tapicerowane dają nieograniczone możliwości aranżacyjne, dlatego doskonale sprawdzają się w wielu pomieszczeniach – sypialniach, salonach, korytarzach czy pokojach dziecięcych. W każdym z tych miejsc dodadzą one przytulności oraz będą stanowi niezwykle stylowy element wykończenia wnętrza.

Mati Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *