Czym są panele modułowe

Panele modułowe stanowią pojedynczy moduł wykonany z płyty wiórowej obłożonej na całej długości pianką tapicerską oraz mocną tkaniną obiciową. Moduły te mogą posiadać dowolne kształty oraz wzory – najczęściej wykorzystuje się kwadratowe lub prostokątne. W przypadku obicia nie ma żadnych ograniczeń w zakresie tekstury, koloru czy dodatkowych zdobień, co stwarza nieograniczone możliwości aranżacji tego elementu oraz pozwala na wykorzystywanie go do wielu zastosowań.

Panele modułowe ścienne we wnętrzach – czym się charakteryzują

Panele modułowe ścienne to rozwiązanie, które coraz częściej wykorzystywane jest w aranżach nowoczesnych wnętrz. Stanowią one ciekawą alternatywę dla farb na ścianach, tapet, kafelek czy innych tradycyjnych rozwiązań, które zwykle spotyka się w mieszkaniach. Panele modułowe wykorzystywane pojedynczo lub w zestawie pozwalają stworzyć niezwykle ciekawe kompozycje kolorystyczne i geometryczne – umożliwia to uzyskanie niezwykle ciekawego wykończenia ścian. Takie wnętrze będzie posiadało stylowy element, który charakteryzuje się wyrazistych designem oraz pozwala uzyskać niepowtarzalny efekt.

Panele modułowe na ściany – zalety rozwiązania

Zdecydowanie się na nowoczesne panele modułowe ścienne niesie za sobą przede wszystkim wiele korzyści wizualnych. Element ten wygląda niezwykle stylowo, przytulnie oraz pozwala na tworzenie oryginalnych dekoracji w danym wnętrzu. Dzięki zastosowaniu paneli dekoracyjnych możliwe jest także wypełnienie pustej przestrzeni oraz podniesienie wartości mieszkania, ponieważ będzie się ono prezentowało znacznie bardziej luksusowo i stylowo. Jednak wybór paneli modułowych to także wiele praktycznych zalet wynikających z ich budowy i struktury – tego rodzaju wyroby doskonale chronią ściany przed uderzeniami, zabrudzeniami oraz maskują niedoskonałości występujące na ścianach. Ponadto panele modułowe często wykorzystywane są w celu docieplenia pomieszczenia, ponieważ posiadają własności izolacyjne.

Zastosowanie – gdzie warto zamontować panele modułowe

Panele modułowe na ściany to nowoczesny element dekoracyjny, wykorzystywany jest podczas urządzania nowych mieszkań oraz w mieszkaniach potrzebujących odświeżenia – panele dekoracyjne pozwalają odmienić wnętrze bez konieczności przeprowadzania remontu. Panele modułowe stanowią element, który idealnie komponuje się z wnętrzami mieszkań urządzonymi w różnych stylach – pasuje zarówno do wnętrz w stylu minimalistycznym, stylu klasycznym, stylu glamour, jak i do wnętrz urządzonych w stylu postindustrialnym. Dekoracyjne panele tapicerowane dają nieograniczone możliwości aranżacyjne, dlatego doskonale sprawdzają się w wielu pomieszczeniach – sypialniach, salonach, korytarzach czy pokojach dziecięcych. W każdym z tych miejsc dodadzą one przytulności oraz będą stanowi niezwykle stylowy element wykończenia wnętrza.

Mati Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *