Jak działają alkomaty elektrochemiczne

Zakup alkomatu to wbrew pozorom niełatwe zadanie. Rynek oferuje wiele modeli i producentów dlatego czasem trudno połapać się w gąszczu ofert i propozycji. Przy wyborze najlepiej kierować się jakością, renomą producenta oraz wyposażeniem. Dobrej klasy alkomat powinien być wyposażony w sensor elektrochemiczny, ponieważ daje on bardzo precyzyjny wyniki i charakteryzuje się długą żywotnością. Urządzenie będzie działało bardzo dokładnie i niezawodnie dlatego warto w taki sprzęt zainwestować.

Jak działa alkomat elektrochemiczny

Sensor jest podstawowym i najważniejszym elementem wyposażenia alkomatu, jest jego mózgiem i sercem. To od niego zależy precyzyjność i dokładność wyników. Alkomat z sensorem elektrochemicznym działa dzięki zachodzącym w nim reakcjom chemicznym oraz elektrycznym. Dokładnie dobrana ilość powietrza przedostaje się do komórki pomiarowej, która za sprawą zawartego etanolu indukuje prąd. Sensor elektrochemiczny wykrywa alkohol zawarty w wydychanym powietrzu i przetwarza go na sygnał elektroniczny. Następnie przekazuje go do wyświetlacza alkomatu, gdzie podaje wyniki pomiaru.

Dlaczego warto kupić alkomat elektrochemiczny

Zakup alkomatu z sensorem elektrochemicznym to strzał w dziesiątkę. Do produkcji takich urządzeń wykorzystano najnowocześniejsze technologie, dzięki którym analizatory wydechu dają bardzo dokładne i powtarzalne pomiary. Alkomaty elektrochemiczne cechują się długą żywotnością, co przedkłada się na zmniejszenie odstępu czasu do wykonania następnej kalibracji. Ponadto wyposażono je w szereg przydatnych funkcji i udogodnień, takich jak licznik i pamięć pomiarów, licznik przypominający o kalibracji, sygnalizację dźwiękową o początku i końcu pomiaru, rozładowaniu baterii czy uszkodzeniu sensora. Analizator wydechu elektrochemiczny działa szybko, bo czas poboru próbki wynosi tylko parę sekund i jest szybko przygotowany do następnego pomiaru. Takie alkomaty znajdziesz na: https://www.alcofind.eu/alkomaty-alcofind/

Jakie są najlepsze alkomaty z sensorem elektrochemicznym

Do najlepszych na rynku należą alkomaty Alkofind. Możesz je zakupić w sklepie Alcofind.eu. Znajdziesz tam najwyższej jakości modele, które dają bardzo dokładne wyniki, działają niezawodnie i cechują się bardzo długą żywotnością. Ponadto cechują się nowoczesnym i atrakcyjnym designem.
w ofercie mamy min. Platinum, Expert Platinum, Polaris, AF-35, AF35C, AF-35 Premium, AF-100S, DA-8100, DA-8100L, które przeznaczone są zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i służb mundurowych, zakładów pracy i instytucji. Na alkomaty udzielamy 10 lat gwarancji, a na sensor elektrochemiczny 3 lata.

Mati Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *