Jak tanio wyposażyć kuchnię

Koszt wyposażenia kuchni może w dzisiejszych realiach przyprawić nas o przysłowiowy zawrót głowy. W grę wchodzą naprawdę spore kwoty. Wystarczy porównać to do średniego statystycznego wynagrodzenia Polaków, które nie sięga nawet 4000 zł brutto. Obecnie aranżując kuchnię czy to w opcji na wymiar, czy nawet decydując się na zakup standardowych mebli kuchennych w zestawie należy liczyć się z wielokrotnością tej kwoty.

Dlaczego meble kuchenne są drogie?

W przypadku mebli na wymiar sprawa wydaje się być jasna. Kupujemy produkt na zamówienie, indywidualny, i dokładnie spersonalizowany do naszych potrzeb. Taki produkt nie może być tani – musi kosztować i to sporo. Po pierwsze dlatego, że wykonany jest zazwyczaj z materiałów wyższej klasy jak np litego drewna, czy poszczególnych jego tańszych lub droższych odmian. Po drugie w grę wchodzi długi czas pracy przy projekcie, dokładne pomiary, transport mebli oraz ich montaż. To wszystko musi kosztować. Jak drogie są meble na wymiar? Obecnie w zależności, regionu polski, renomy wykonawcy czy zastosowanych materiałów, należy liczyć się z kwotą od 15 nawet do 50 tys. złotych. Takie są realia i nie są to wcale kwoty wzięte z sufitu.


Alternatywnym, zdecydowanie tańszym rozwiązaniem są gotowe zestawy mebli kuchennych takie jak w ofercie sklepu Najtańsze-meble.pl. Standardowo dostępne komplety kuchenne w opcji zakupu z tzw. “półki” to koszt ok 1.500 zł co jest kwotą niewielką. Oczywiście nie są to meble z najwyższej półki, ale materiały na tyle solidne, że możemy wybrać je np do opcji pod wynajem.


Co wchodzi w skład zestawów mebli kuchennych?

To zależy. Od czego? Od budżetu. W skład kuchni wchodzi jednak zazwyczaj zestaw szafek kuchennych, blat i szafki z szufladami. Oczywiście oprócz tego wszystkie niezbędne uchwyty, ślizgacze, podnośniki gazowe itd. Fajną sprawą jest też to, że możemy sobie wybierać wersje kolorystyczne zestawów kuchennych. Producenci zazwyczaj proponują taką kolorystykę jak dąb reveal czy biel arktyczną. Takie rozwiązanie sprawia, że możemy nieco zaimplementować rozwiązanie dopasowane do stylu klasycznego lub nowoczesnego.

Czy warto kupić tanią kuchnię?

Odpowiedź na to pytanie jest dwuznaczna, bo to zależy od potrzeb i naszych priorytetów. Ktoś kto kupuje kuchnię na lata do własnych potrzeb zdecyduje się na wyższy standard, np kuchnię włoską czy niemiecką lub pod wymiar. Ktoś kto chce szybko i tanio wyposażyć wnętrze pójdzie w opcję gotowego zestawu czy też kompletu mebli kuchennych. Stosunek cena- jakość-cel to priorytety, którymi należy kierować się przy zakupie mebli kuchennych.

Blog Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *