Jakie rośliny nadają się na taras

Ukwiecony i pełen roślin taras to bardo przyjazne miejsce gdzie miło jest spędzić wolny czas. Aby jednak stworzyć taką oazę zieleni musimy posadzić rośliny, które dobrze się czują w zmiennych warunkach atmosferycznych. Kwiaty i rośliny tarasowe mają różne wymagania, niektóre lubią rosnąć w pełnym słońcu, a inne wolą półcień lub cień. Niezależnie od upodobań roślin sklepy ogrodnicze oferują ogromny wybór sadzonek i nasion z każdej grupy, dzięki czemu możemy zaaranżować taras zgodnie z własnymi marzeniami.

Jakie rośliny na taras

Aranżacja tarasu z roślinami w roli głównej to znakomite rozwiązanie. Możemy zdecydować się na kwitnące rośliny kwitnące, takie jak pelargonie, petunie, bergeny, fuksje, lobelie, aksamitki, wrzosy lub chryzantemy. Bardzo dobrym pomysłem są także różnego rodzaju iglaki, które świetnie się czują na świeżym powietrzu. Cyprysik, jałowiec, żywotnik czy tuja to doskonały pomysł na całoroczną aranżację ogrodu, ponieważ to rośliny zielone, które dobrze się czują w zmiennych warunkach atmosferycznych. Na tarasie można umieścić także różne gatunki ziół. Aby jednak efektownie wyeksponować rośliny potrzebne są odpowiednio dobrane donice na taras.

Donice na taras – jakie wybrać

Osłony na rośliny, które przeznaczone są na zewnątrz budynków powinny cechować się doskonałymi właściwościami mrozoodpornymi. Takie właśnie są donice wykonane z włókna szklanego lub polietylenu. Charakteryzują się wysokim stopniem odporności nie tylko na ujemne temperatury, ale także na wilgoć i promieniowanie UV. To produkty bardzo solidne, stabilne i wytrzymałe dlatego są doskonałą propozycją do dużych roślin tarasowych, takich jak np. iglaki. Nie przewróci ich wiatr bo są dosyć ciężkie, ani nie uszkodzi grad, gdyż są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto bardzo elegancko się prezentują, dzięki czemu będą ozdobą każdego tarasu.

Donice na taras – prosto ze sprawdzonego sklepu

Szeroki i różnorodny wybór najwyższej jakości donic z włókna szklanego lub polietylenu na taras znajdziesz w sklepie internetowym – sklep.cermax.com.pl.
W ofercie mamy duże donice o modnych, geometrycznych kształtach w bogatej palecie kolorystycznej i rozmiarowej. To doskonała propozycja do nowoczesnych aranżacji tarasowych, ponieważ osłony cechują się wysokimi walorami użytkowymi i estetycznymi. W ofercie mamy donice zarówno kwadratowe, jak i prostokątne, które przypadną do gustu wszystkim miłośnikom geometrycznych, nowoczesnych form. Nasze produkty świetnie się sprawdzą do tworzenia eleganckich i nietuzinkowych kompozycji na każdym tarasie i balkonie.

Mati Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *