Kosmetyki Bodhi

Priorytetem dla naszego sklepu Bodhi jest udostępnienie takich kosmetyków codziennego użytku, które będą naturalne i pozbawione szkodliwych substancji. Stanowią one duże zagrożenie ze względu na ich negatywny wpływ na naszą skórę czy zdrowie psychiczne. Coraz więcej badań stanowi potwierdzenie tego, by na co dzień unikać składników takich jak SLS i parabeny. Nasza firma Bodhi oferuje Państwu alternatywę, jaką są w pełni przyjazne i naturalne kosmetyki bez SLS.

Dlaczego warto czytać składy?

Na półkach sklepów, również zwykłych drogerii, pojawia się coraz więcej kosmetyków opisanych jako preparaty ekologiczne, organiczne czy naturalne. Warto jednak pozostać uważnym i dalej czytać składy – dopiero wtedy możemy mieć pewność, że kosmetyk, jaki wcieramy w nasze ciało lub włosy, jest dla nas w pełni bezpieczny. Pamiętajmy, że skóra pełni nie tylko funkcję ochronną, lecz również wchłania wszystko to, co na nią zaaplikujemy. Niekorzystne, często chemiczne składniki z preparatów kosmetycznych przedostają się do naszego krwiobiegu. Niektóre z nich mają skłonność do kumulowania się, tak że ich szkodliwe działanie uwidoczni się dopiero po latach, za to ze zdwojoną siłą. Najszybciej widocznymi zaburzeniami, jakie mogą być spowodowane stosowaniem drogeryjnych kosmetyków, są uczulenia, alergie, wysypki skórne, lecz również bóle głowy, gorsze przyswajanie witamin oraz ogólne pogorszenie się układu odpornościowego. Niektóre składniki chemiczna są nawet posądzane o przyczynianie się do powstawania określonych nowotworów.

Co zamiast tego? Oferta kosmetyków Bodhi

Natura daje nam dostęp do różnorakich składników pielęgnacyjnych, które stosujemy w naszych recepturach w zależności od tego, jakie ma być działanie danego kosmetyku. Stosujemy organiczne wyciągi z różnych roślin, do tego naturalne olejki eteryczne, a także nierafinowane oleje i masła. Nasze kosmetyki działają kompleksowo – nie tylko poprawiają urodę, ale również samopoczucie i funkcjonowanie organizmu.

Franciszek Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *