Świąteczne porządki – od czego zacząć

Gdy nadchodzą święta, wielu z nas, zamiast podzielać dziecięcą ekscytację z tego powodu, odczuwa przytłoczenie nadchodzącym nadmiarem obowiązków. Lwia część pracy dotyczy przygotowania domu na te wyjątkowe świąteczne dni. Chcemy, aby w domowych pieleszach ładnie pachniało, było czysto, a w powietrzu unosił się zapach świątecznych potraw,a nie kurzu. Podpowiemy dziś, jak co najmniej trzykrotnie skrócić czas poświęcany na przedświąteczne przygotowania. Od czego zacząć świąteczne porządki, aby ruszyć z kopyta i szybko mieć tę pracę za sobą?

Użyj zmywarki zamiast miotełki do kurzu

Po pierwsze, wykorzystajmy optymalnie sprzęty, które mamy w domu. Pierwszym i najważniejszym elementem powinna być zmywarka. Należy zaciągnąć ją nie tylko do zmywania naczyń, ale również do odświeżania szkła, słoików na szpargały, pamiątek, plastikowych pudełek do segregowania przedmiotów i wszelkich elementów, które nie zniszczą się pod wpływem działania gorącej wody, a które zasługują na odświeżenie z kurzu raz na jakiś czas. Zamiast odkurzać je miotełką lub szmatką, marnujący przy tym mnóstwo czasu, zapakujmy je wszystkie razem do zmywarki na jeden cykl mycia.

Zainwestuj w dobry odkurzacz zmywająco-zamiatający

Kolejnym sprzętem, który niesamowicie ułatwia przedświąteczne sprzątanie, czyniąc je łatwym, szybkim i wygodnym, jest nowoczesny mop, który łączy w sobie funkcje odkurzacza i mopa czyszczącego zarówno na sucho, jak i na mokro. W tej kategorii urządzeń, każdego roku znajdziemy coraz nowsze modele. Obecnie ciekawostką jest mop Hizero Bionic Mop, czyli mop automatyczny, który dokładnie odkurza podłogę separując samodzielnie znajdujące się na niej zanieczyszczenia mokre od tych suchych i sprawnie zbiera je, a następnie myje powierzchnię i samodzielnie ją wyciera. Jest to lekki i cichy mop bezprzewodowy (ma wbudowaną baterię), co oznacza, że od czasu do czasu musi być ładowany w stacji ładującej. Wodę potrzebną do zmywania podłogi urządzenie czerpie z pojemnika wbudowanego w jego konstrukcję. Gdy woda wyczerpuje się, zapala się dioda.

Opracuj sposób przechowywania przedmiotów

Okres przedświątecznych porządków jest idealny, aby zorganizować na nowo swoją szafę, szufladę do przechowywania akcesoriów kuchennych lub szafkę z butami. Warto przy gruntownym sprzątaniu opracować taki model przechowywania przedmiotów, aby ograniczać bałagan powstający na co dzień w domu. Zabawki dziecka powinny znajdować się w wielkim koszu – nie układajmy ich na regale. Buty powinny zostać posegregowane na letnie i zimowe. Gdy jest zima, letnie muszą powędrować do górnych szafek lub na strych, aby nie zajmować potrzebnego miejsca i nie tworzyć chaosu. Drobne przedmioty poukładajmy w koszykach. Nie pozwólmy im przebywać luzem w dużych szafkach i szufladach. W ten sposób unikniemy chaosu w naszej domowej przestrzeni.

Mati Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *