Dieta pudełkowa — najszybszy sposób na utratę wagi

Odchudzasz się, ale nie masz czasu na codzienne przygotowywanie odpowiednio zbilansowanych posiłków? Z pomocą przychodzi dieta pudełkowa! Co to takiego? W jaki sposób może ona pomóc w utracie wagi?

Mianem diety pudełkowej (inaczej cateringu dietetycznego) określa się usługę polegającą na dostarczaniu stosownie skomponowanych posiłków pod drzwi (czy to domu, czy biura czy innego wskazanego adresu) o wybranej przez klienta porze. Każdy z nich jest odpowiednio zapakowany tak, by można go było zjeść zarówno w pracy, jak i w podróży. Znacząca część posiłków tego typu nadaje się do podgrzania w kuchence mikrofalowej. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób odchudzających oraz budującą masę.

Dzięki cateringom dietetycznym nie musisz martwić się o codzienne planowanie posiłków, zakupy w sklepach spożywczych oraz gotowanie zbilansowanych posiłków. Wybierając jadłospis o stosownie dopasowanej kaloryczności i łącząc go z regularnymi treningami, w łatwy sposób zgubić możesz zbędne kilogramy. Mnogość dostępnych możliwości sprawia, że w ofercie firm świadczących usługi z zakresu cateringu dietetycznego coś dla siebie znajdą również osoby o specyficznych potrzebach żywieniowych, na przykład te z alergią na gluten lub laktozę czy weganie.

Wybierając dietę pudełkową, poza jej rodzajem, zdecydować należy się również na określoną kaloryczność. Standardowo waha się ona od 1000 do 2000 kalorii, lecz spotkać można się również z cateringami zawierającymi posiłki o łącznej kaloryczności przekraczającej 3000 kcal. Najczęściej dedykowana jest ona zawodowym sportowcom. Jeżeli chodzi o liczbę posiłków, przeważnie jest ich 5. Zdecydować można się na codzienne dostarczanie cateringu lub z wyłączeniem weekendów. Drugie z rozwiązań cieszy się dużą popularnością, a to ze względu na fakt, iż sporo osób mniej restrykcyjnie podchodzi wówczas do diety lub decyduje się zjeść na mieście.

Czym kierować się wybierając firmę świadczącą usługi z zakresu cateringu dietetycznego? Warto wybrać taką, która na co dzień współpracuje z dietetykiem. Jedynie wówczas można mieć pewność, że poszczególne posiłki będą odpowiednio zbilansowane i taka dieta przyniesie pożądane efekty. Wiele firm pozwala na dopasowanie jadłospisu do indywidualnych potrzeb klienta, uwzględniając ewentualne nietolerancje, alergie czy preferencje. Godne polecenia są także te, które zatrudniają profesjonalnego szefa kuchni, a posiłki przygotowują na bazie świeżych, sezonowych produktów pozyskiwanych od zaufanych dostawców. Spora część cateringów dietetycznych umieszcza na swojej stronie rozpiskę posiłków na dany tydzień, dzięki czemu można w dowolnej chwili wygodnie sprawdzić jakie posiłki będą serwowane w poszczególne dni.

W znalezieniu idealnej diety pudełkowej dopasowanej do Twoich indywidualnych potrzeb pomoże Ci największa i najbardziej aktualna porównywarka fitlabcatering.pl

Blog Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *