Serum czy odżywka? Jakie kosmetyki stosować do pielęgnacji rzęs

Rzęsy odgrywają ważną rolę – chronią oczy przed zanieczyszczeniami. Co oczywiście nie znaczy, że same nie potrzebują ochrony. Podczas codziennej pielęgnacji i kosmetycznych rytuałów, które każdego wieczoru odbywają się w łazience, rzadko skupiamy się na dbaniu właśnie o nie. Skóra, włosy, paznokcie, kremy, toniki i inne specyfiki przeznaczone do każdej części ciała osobno. A czy w każdej kosmetyczce znajduje się preparat do pielęgnacji rzęs? Dlaczego dbanie o nie jest tak ważne?

Rzęsy – dopełnienie pięknych oczu

Kontakt z drugim człowiekiem zwykle koncentruje się właśnie na oczach. Okazując zainteresowanie słuchaczem, staramy się patrzeć prosto na mówiącą osobę. Piękne i z odpowiednią oprawą oczy są powodem do dumy. Właśnie dlatego powinno dbać się również o wygląd i zdrowie rzęs. Codzienne nakładanie makijażu, doklejanie rzęs – te wszystkie zabiegi upiększające odbijają się na kondycji tych malutkich włosków i mogą je osłabiać. Odpowiednie odżywki nie tylko je pielęgnują, ale i przyczyniają się do ich wzrostu i zagęszczenia. W dobrym kosmetyku przeznaczonym właśnie do rzęs powinny znajdować się:

  • kwas hialuronowy
  • glikoproteiny
  • biotyna
  • witaminy z grupy B
  • witamina E
  • ekstrakty roślinne

W większości preparatów, ich aplikacja jest bardzo prosta i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Więcej informacji na temat odżywek i ich zalet można znaleźć na stronie: https://medsense.pl/odzywka-do-rzes-ranking/ 

Serum czy odżywka

Wybierając odpowiedni kosmetyk, często można napotkać różne nazwy: odżywka, serum, olej. Preparaty te zazwyczaj różnią się od siebie konsystencją i składem. Odżywka jest słabiej działającym produktem, niż serum, jest cięższa, rzadsza i działa jedynie na same rzęsy, podczas gdy serum działa również na ich cebulki. Należy również pamiętać, że nie ma co zrażać się brakiem natychmiastowego efektu, ponieważ ten przychodzi po dłuższym czasie stosowania preparatów. Aby pomóc rzęsom w regeneracji, warto również zadbać o prawidłowy demakijaż, wykonywany ze szczególną delikatnością i bez pocierania, które powoduje wypadanie włosków. Te wszystkie zabiegi z pewnością w zauważalnym stopniu przyczynią się do odzyskania pięknych, gęstych i zalotnych rzęs.   

Mati Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *