Druk na CD – zdaj się na najlepszych

Płyty CD oraz płyty DVD nadal są bardzo popularnym nośnikiem muzyki, filmów czy zdjęć. Jeżeli chcemy, aby nasza płyta wyglądała naprawdę dobrze i profesjonalnie, aby była wykonana w sposób estetyczny, koniecznie należy znaleźć firmę, która specjalizuje się w wydrukach na CD. Takich firm nie brakuje. W każdym z naszych miast można znaleźć kilka, albo nawet kilkanaście firm, które doskonale wykonują druk na CD. Jakich firm szukać i czego wymagać?
Jeżeli chcemy, aby nasze płyty prezentowały się naprawdę dobrze, należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim należy poprosić o pokazanie dotychczasowych realizacji. Oglądając płyty trzeba zwrócić szczególną uwagę na głębie kolorów, a także na precyzję wykonania. Najczęściej firmy, które oferują druk na CD, posługują się trzema rodzajami druku: drukiem offsetowym, sitodrukiem oraz drukiem UV – każdy z nich jest bardzo dobry, ważne jednak, abyśmy mogli mieć wybór.
Warto także znaleźć taki punkt, w którym wykonywane są zarówno zlecenia na większa skale, jak i na sztuki. To bardzo ważne, bo w przyszłości możesz mieć podobne zlecenie lecz w innej ilości. Nie będziesz musiał szukać wtedy nowej firmy, zdasz się już na sprawdzonego partnera, którego możliwości już wypróbowałeś.
Ważne są nie tylko same płyty, ale również ich opakowanie. Firma oferująca druk na CD powinny zagwarantować klientowi nie tylko druk na samych płytach, ale również przygotowanie opakowania oraz okładki, w tym oczywiście ich zaprojektowanie. Powinna istnieć również możliwość, kiedy to Ty przygotowujesz projekt okładki, a firma, której zlecasz druk na CD, podejmuje się wykonania tego projektu w sposób profesjonalny. Pamiętaj, że możesz wymagać od firmy – jeśli nie spełnia twoich oczekiwań – zmień ja, tak, abyś był naprawdę zadowolony z realizacji.
Niemniej ważna jest również cena. Oczywiście nie można opierać się wyłącznie na niej, jednaj, jeśli twoje zamówienie jest spore, cena będzie odgrywała rolę znaczącą. Jeżeli bierzemy pod uwagę koszt jednostkowy, musimy zadać sobie pytanie, czy jest on adekwatny do jakości oraz do całości oferty. Być może firma oferuje tanie usługi, jednak w firmie konkurencyjnej za niewiele więcej mamy usługi wyższej jakości? Warto wszystko to wziąć pod uwagę i dokonać wyboru, który jest najbardziej adekwatny do twojej sytuacji i do twoich potrzeb.
Warto znaleźć firmę, która jest rzetelna i z którą będziesz mógł współpracować w przyszłości – przy większych lub przy znacznie mniejszych projektach.

NataliaNorq Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *