Jakie środki odstraszające insekty wybrać?

Dobór odpowiedniego środka owadobójczego jest sprawą złożoną. Wszystko ze względu na to, że naszym roślinom zagraża bardzo duża różnorodność insektów. Każdy z nich wykazuje nieco odmienną odporność na substancje chemiczne. Podstawą doboru trafnego środka owadobójczego jest więc zdobycie wiedzy na temat insektów zagrażających konkretnemu gatunkowi roślin i dobranie odmiennych preparatów, dedykowanych do roślinności, którą posiadamy.

Środki owadobójcze – rodzaje

Środki owadobójcze można podzielić na gazowe, kontaktowe i wewnętrzne. Środki owadobójcze gazowe to takie, które zaczadzają owady. Rozpylamy je nad roślinami i doprowadzamy tym samym do porażenia układu oddechowego owada. Najczęściej są to specyfiki działające negatywnie nie tylko na owady, ale również na ludzi, dlatego należy rozpylać je w masce. Większość z nich nie nadaje się do stosowania w ogródkach ani w mieszkaniach. Nadają się tylko do przemysłowego rozpylania za pomocą specjalistycznych maszyn.
Środki kontaktowe i wewnętrzne to takie, które podaje się owadom do zjedzenia, a to doprowadza do ich wyginięcia. Zwykle środki tego typu zawierają związki talu, fosforu oraz arsenu.

Środki na insekty domowe

Poza środkami na owady zjadające rośliny uprawne, często potrzebujemy środków na insekty, które gromadzą się w naszych domach i mieszkaniach, obniżając komfort życia. Są to wszelkiego rodzaju pluskwy, kleszcze, mrówki, meszki, rybiki, prusaki i inne. Tutaj warto sięgnąć po oferty specjalistycznych sklepów, takich jak sklep internetowy Protect-Garden24, gdzie znajdziemy specjalistyczne substancje odstraszające uciążliwe żyjątka. Kupując w dedykowanych sklepach, tak jak tutaj: https://protect-garden24.pl/pl/c/Insektycydy/30 mamy pewność, że są to preparaty bezpieczne, przeznaczone do użytku domowego. Środki te występują najczęściej w postaci koncentratów przeznaczonych do rozcieńczenia w wodzie i spryskania powierzchni użytkowych, takich jak podłogi w domu, stoły w altankach ogrodowych, czy zasłonki na tarasach. Niezależnie od tego, jak łagodny w działaniu jest środek, należy zawsze unikać bezpośredniego kontaktu ust ze środkami biobójczymi. Po kontakcie z powierzchniami pokrytymi środkami odstraszającymi insekty należy umyć ręce.

Blog Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *