Kręta jest droga, aby zostać lekarzem

Od dziecka marzymy, aby pewnego dnia stanąć na miejscu lekarza, który w przychodni nas badał. Praca od najmłodszych lat wydawała nam się idealną opcją wyboru, a zadania jakie w swojej pracy wypełniała nasza ulubiona pani doktor, w naszych dziecięcych oczach były niczym misja superbohatera.
Przychodzi czas wybierania szkoły średniej, decydujemy się rzecz jasna na szkołę o odpowiednim profilu i trzy lub cztery lata przygotowujemy się do matury, aby jej wynik był na tyle wysoki, by dostać się na wymarzone studia medyczne. Kiedy już ten moment nastąpi staramy się, aby każdy kolejny rok zbliżał nas bardziej do pozycji w jakiej znajdowała się Pani doktor, z którą wcześniej mieliśmy styczność. Nasza superbohater dziecięcych lat. Podczas praktyk w szpitalach poznajemy pracę lekarza od podszewki. Wiemy już, że to nie tylko ciekawe przypadki, ale też monotonia wypisywania recept, ogromna ilość pracy w dokumentacji medycznej oraz często wyjątkowo ciężkie rozmowy do przeprowadzenia z pacjentami i ich najbliższą rodziną.
Zdarzyć się nam może moment zawahania, czy aby na pewno wybór przez nas dokonany był tym właściwym. Jeśli jednak w dłuższej perspektywie każdego ranka cieszymy się z tego, że wstajemy właśnie do takiej pracy to nie ma powodów do obaw. Odzież lekarska w naszej pracowniczej szafie prezentuje się w taki sposób, że jesteśmy dumni z siebie i nie mamy wątpliwości, że poświęcony przez nas na czas na naukę był najlepiej poświęconym czasem. Wkładając w pracy na izbie przyjęć na siebie bluzy medyczne mamy pełną świadomość, że czeka nas kolejny dzień ciężkiej pracy, jednak jest to najbardziej satysfakcjonujące, co mogliśmy wybrać.
Zobacz też: Fartuchy medyczne | MedicStar

Jakub Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *