Latem wybierz kąpiele solankowe

Kąpiele solankowe od lat zalecane są osobom, które borykają się z problemami zdrowotnymi związanymi z układem kostnym, skórą czy organami wewnętrznymi. Regularnie odbywane kąpiele w solance pomagają także przywrócić równowagę układu nerwowego, poprawiają ogólną odporność i przyczyniają się do lepszej przemiany materii. Latem 2021 roku prawdopodobnie większość z nas wybierze wakacje w Polsce, warto więc przy okazji skorzystać z dobrodziejstw zdrowotnych, jakie mają kąpiele solankowe. Jednym z polecanych miejsc, gdzie można zatrzymać się w tym celu jest EVA Park Life & SPA – obiekt położony w urokliwej podwarszawskiej miejscowości – Konstancin-Jeziorna.

Jak korzystać z kąpieli solankowych

Basen solankowy znajdujący się w EVA Park Life & SPA zasilany jest wodą z pobliskiego ujęcia, gdzie wydobywana jest ona z głębokości 1750 m. Woda, która ma temperaturę 29°C ma wyjątkowe właściwości kosmetyczne i relaksacyjne. Ta sama woda wykorzystywana jest zresztą w pobliskiej tężni w Konstancinie-Jeziornie, gdzie spływając po faszynie tworzy wyjątkowy mikroklimat, polecany zwłaszcza przy chorobach górnych dróg oddechowych.

Z kąpieli w solance korzysta się w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Można odbywać je 3 razy w tygodniu, choć w przypadku dzieci i młodzieży zalecana jest rzadsza częstotliwość. Samo przebywanie w solance nie powinno przekraczać 20-25 minut, a po kąpieli należy powstrzymać się od wycierania ręcznikiem czy spłukiwania wody. Zalecane jest przebywanie w pozycji półleżącej, w ręczniku lub szlafroku dla zachowania odpowiedniej temperatury ciała, co daje organizmowi czas na dojście do siebie.

Spędź wakacje w Konstancinie-Jeziornie

EVA Park Life & SPA to nie tylko basen solankowy, ale również bogata oferta zabiegów z zakresu wellness, które pozwolą nam w pełni się zregenerować i odpocząć w niezwykle urokliwym otoczeniu miejscowości. Ośrodek położony jest w bezpośredniej bliskości tężni, co pozwala wzmocnić działanie kąpieli regularnymi inhalacjami, a sama tężnia znajduje się w przepięknym Parku Zdrojowym, w cichym i pełnym zieleni otoczeniu. Spacery po uliczkach Konstancina pozwalają podziwiać zachowane tu perły architektury willowej, wznoszone na zlecenie bogatych finansistów czy ludzi kultury. Jeżeli sam pobyt w Konstancinie przestanie nam wystarczać, możemy wybrać się na wycieczkę do stolicy z jej licznymi atrakcjami, Muzeum Króla Jana III w Wilanowie, Ogrody Botanicznego w Powsinie czy do Parku Kampinoskiego. Wszystkie te miejsca znajdują się bowiem w niedalekiej odległości od tej miejscowości.

Mati Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *