Olejki łopianowe – zastosowanie w pielęgnacji włosów i skóry głowy

Łopian to znany, choć czasem zapominany, naturalny środek do pielęgnacji włosów. Jego zastosowanie może pomóc przy problemach z włosami i skórą głowy – zarówno w profilaktyce, jak w pozbywaniu się stanów chorobowych. Najcenniejszy jest olejek z łopianu, który można wprowadzić do użycia na kilka sposobów.

Olej łopianowy do włosów – sposób użycia

Olejek łopianowy do włosów pozyskuje się z korzenia łopianu. Może być stosowany do olejowania włosów, jako wcierka. W tym celu nakłada się olej na suche włosy i dokładnie wciera w skórę głowy. Najlepiej owinąć głowę ręcznikiem i odczekać godzinę, po czym umyć włosy.

Drugim sposobem użycia olejku jest zagotowanie dwóch łyżeczek z wodą i wtarcie w mokre włosy. Takiej płukanki nie należy już spłukiwać.

Profilaktyczne użycie łopianu można również wprowadzić podczas zwykłego mycia włosów. Szampony z łopianem wspierają całą kurację. Zwykle zawierają ekstrakt z korzenia oraz dodatkowe substancje lecznicze. Szampony z łopianem to często niedrogi produkt, na który każdy może sobie pozwolić.

Olej łopianowy do włosów – zalety

Taki produkt może być również stosowany jako olejek przeciw wypadaniu włosów. Zapobiega w szczególności problemowi, jakim jest łojotokowe zapalenie włosów. Jakie jeszcze zalety ma olej łopianowy?

– zawiera witaminę C i E oraz szereg minerałów (np. magnez i cynk),

– pobudza do pracy gruczoły łojowe,

– działa antybakteryjnie i zabija grzyby,

– działa przeciwzapalnie,

– leczy łupież,

– łagodzi infekcje skóry głowy,

– zawartość siarki wpływa na porost włosów,

– regeneruje skórę poprzez złuszczanie jej.

Mati Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *