Alkoholizm, plaga współczesnego społeczeństwa

Jesteś uzależniony? Nie jesteś przekonany, aby leczyć się niezależnie? Prawda jest jedna i niepowtarzalna, alkohol w dużych ilościach szkodzi życiu. Jeżeli chcesz się cieszyć pełnym zdrowiem, warto pomyśleć o paru zasadach.

Zaszycie alkoholowe Opole specjaliści radzą

Zaszycie alkoholowe to jedna z możliwości, aby ograniczyć swoje uzależnienie. Spotkania z psychoterapii są pomocne, ale wciąż naginasz zasady i pijesz? Owszem jest to ciężki temat, odwyk i czasami nasza psychika nie wystarcza. Wtedy warto wspomóc swój wysiłek. W takich ciężkich sytuacjach warto wykorzystać każdą możliwą metodę. Jeżeli nasze zniewolenie wciąż trwa, warto sięgnąć po leki. Wszywając disulfiram, sprawiamy że nasz organizm reaguje alergicznie na spożyty alkohol. Poczucie mdłości, bólu głowy i ogólnie złego samopoczucia ma wywołać w nas odruch obrzydzenia i niechęci sięgania po używkę.

Za duże spożycie alkoholu

Alkohol ma drażniący wpływ na układ krążenia, układ pokarmowy, pracę wątroby oraz układ nerwowy i sen. Dzięki temu oczywistym staje się, że nasze życie alkoholowe związane jest z chemią, która zaburza pracę organów wewnętrznych. Etanol ma zły wpływ na cały metabolizm, nawet w niewielkich ilościach, a co dopiero kiedy się go nadużywa.

Zaczynając zastanawiać się jak wyglądają objawy alkoholizmu, warto zwrócić uwagę na:

  • odczuwanie pragnienia, ponownego zażycia substancji uzależniającej,
  • nie kontrolowanie ilości wypitych trunków,
  • zagłuszanie lęku, poprzez wypicie alkoholu,
  • ucieczka przed kontaktem z innymi ludźmi, samotne picie,
  • częste spożywanie alkoholu na tzw. klina,
  • pojawiające się wyrzuty sumienia ze względu na nadmiar wypitych trunków,
  • zaniki pamięci po spożyciu.

Jeżeli zauważymy u siebie powtarzające się częściej wyżej wymienione objawy, to już należy pomyśleć o leczeniu. W wielu przypadkach wystarczy detoks organizmu i rozmowa ze specjalistą, bądź inną osobą która przechodziła uzależnienie. Jednak kiedy, stan choroby alkoholowej jest już na tyle zaawansowany, że pomimo starań wciąż sięgamy po alkohol, wtedy warto pomyśleć o zaszyciu alkoholowym. Metoda jest znana od lat i przynosi naprawdę pozytywne efekty i chociaż cena takiego zabiegu podchodzi pod tysiąc złotych, to pamiętajmy że zdrowia nie da się wycenić.

Mati Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *