Zdejmij kurkę dziecku przed zapięciem go w foteliku

Dużym niebezpieczeństwem jest wsadzenie dziecka do fotelika samochodowego, jeżeli jest ono ubrane w grubą kurtkę. Dlaczego? Opowiemy o tym na podstawie fotelików samochodowych firmy Caretero.

Pasy fotelika samochodowego, aby mogły właściwie zadziałać muszą być ciasno dopasowane do klatki piersiowej dziecka. Jeżeli maluch będzie miał na sobie grubą kurtkę, nie będzie to możliwe. Jeżeli maluch będzie miał na sobie kurtkę podczas przebywania w foteliku, może po prostu z niego wyślizgnąć się podczas zderzenia. Jest to więc efekt odwrotny do tego, jaki rodzice kupujący fotelik chcą uzyskać.

Foteliki samochodowe Caretero mają zatrzymać dziecko na miejscu, gdy dojdzie do zderzenia. Jednak, jeżeli dziecko będzie ubrane w kurtkę, nie będzie to możliwe. W dodatku, trzeba pamiętać, że wierzchnie warstwy większości kurtek zimowych szyte są ze śliskiego materiału. W związku z tym, poślizg będzie tym większy.

Nic nie da również w takiej sytuacji mocniejsze naciągnięcie pasa. Niestety, ale siły występujące podczas zderzenia są nieco inne niż te, gdy rodzic zapina dziecko pasem. Pasy w pewien sposób kompresują materiał, z którego wykonana jest kurtka. Tracą w tej sytuacji całą swoją objętość. Powstaje wtedy dodatkowy luz na pasie, co nie pozwoli na właściwe zabezpieczenie dziecka podczas jazdy samochodem.

Foteliki samochodowe Caretero nie będą mogły wtedy we właściwy sposób zadziałać. W przypadku zderzenia, maluch po prostu wypadnie lub wyślizgnie się z fotelika.

Dlatego też, zanim zimą ruszymy samochodem, należy zdjąć dziecku kurtkę. Będzie mu dużo wygodniej, a w dodatku maluch nie przegrzeje się. Następnie można będzie już spokojnie zapiąć dziecku w foteliku przy użyciu pasów bezpieczeństwa. Należy sprawdzić, aby pasy były odpowiednio napięte. Dzięki temu, właściwie zabezpieczą malucha podczas jazdy.

Na pewno zdejmowanie kurtki w samochodzie może dla wielu rodziców wydawać się kłopotliwe. Warto jednak zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Dzięki temu, że zdecydujemy o ściągnięciu kurtki sprawimy, że maluch będzie mógł bezpiecznie podróżować w foteliku samochodowym.

Artykuł przygotował sklep internetowy 4Toys.pl

Jakub Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *