Urlop macierzyński – czas nie tylko dla dziecka, ale też dla mamy

Urlop macierzyński i później wychowawczy to oczywiście czas, kiedy mamy poświęcają większą część czasu opiece nad dzieckiem. Oczywiście nie ma w tym nic złego, ale warto też pomyśleć o sobie i w wolnych chwilach zrobić coś dla swojego rozwoju zawodowego. Może podszkolić w tym czasie swój angielski?

Jak wygospodarować czas dla siebie?

Łatwo powiedzieć żeby znaleźć czas na to, aby móc rozwijać się zawodowo, ale jak to zrobić z małym dzieckiem u boku? Zwłaszcza jeśli w ciągu dnia obok nie ma nikogo do pomocy w opiece nad dzieckiem? Pamiętajmy, że nie ma rzeczy niemożliwych! Te parę minut dziennie zawsze uda się wygospodarować. Może podczas drzemki malucha? Czy w czasie kiedy będzie zajęte zabawą? Na początek nie trzeba przecież wracać do książek i spędzać nad nimi całe godziny! Ważne, aby ćwiczyć regularnie i systematycznie. Inaczej za dużo słów uleci nam z głowy i kiedy nadejdzie czas powrotu do pracy, to będziemy czuć jeszcze większy strach, że sobie nie poradzimy. Wtedy na powtórki materiału będzie już za późno.

Jak można powtarzać materiał?

Możliwości jest wiele, wszystko zależy od tego w jakim wieku jest dziecko, bo przecież nikt nie wymaga od świeżo upieczonej mamy, aby zmęczona spędzała wieczory na powtórkach. Z większym maluchem jest już o wiele łatwiej, bo nie wymaga stałej uwagi, a mama ma więcej czasu dla siebie. W internecie znajdziemy wiele wszelkiego rodzaju testów sprawdzających nasze umiejętności, warto więc zrobić taki test od czasu od czasu. Wtedy będziemy wiedzieć na jakim poziomie jest nasz język. Możemy robić różne ćwiczenia, słuchać muzyki i oglądać filmy po angielsku, a razem z dzieckiem angielskie bajki. Jeżeli uważamy, że to wciąż za mało i chcemy jeszcze bardziej podnieść nasz poziom, można rozejrzeć się za jakimś kursem językowym. W dzisiejszych czasach jest wiele placówek, które mają specjalne kursy właśnie dla młodych mam. Nauka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ jest możliwa również na urlopie macierzyńskim i wychowawczym, trzeba tylko mieć chęci i zacząć już. Nie odkładać tego w czasie aż dziecko będzie większe, pójdzie do żłobka czy przedszkola.

Blog Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *