Do czego służy folia poliolefinowa

Poliolefinowa folia termokurczliwa to jedno z chętniej i częściej wykorzystywanych rozwiązań w przypadku pakowania różnego rodzaju produktów. Ze względu na swoje szerokie możliwości pod względem zastosowania, od lat doskonale sprawdza się w wielu branżach, począwszy od spożywczej, a skończywszy na przemyśle. Związane jest to m.in. z tym że mamy do czynienia z materiałem bezwonnym, niebędącym źródłem różnych szkodliwych substancji, ponieważ w swoim składzie zawiera jedynie wodór i węgiel.

Folia poliolefinowa POF to wielowarstwowa, bardzo wytrzymała folia termokurczliwa, która ze względu na swoją uniwersalność doskonale sprawdza się w przypadku pakowania produktów zarówno o regularnych, jak i nieregularnych kształtach. Dzięki temu, że wspomniany materiał kurczy się pod wpływem ciepłego powietrza, jest w stanie zapewnić idealne zapakowanie – przyleganie do produktu. Pełni w ten sposób nie tylko funkcję ochronną, ale także pozwala zadbać o walory estetyczne opakowania. Folia POF jest wysoce przezroczysta i bezwonna, co pozwala na jej wykorzystywanie w wielu różnych branżach, także i tych związanych z żywnością, ponieważ pakowany w nią produkt nie przesiąka smakiem folii, gdyż go nie posiada.

Poliolefinowa folia termokurczliwa – jakie daje możliwości pod względem jej zastosowania

Folia poliolefinowa to produkt o wysokiej jakości, który charakteryzuje się wysoką przezroczystością, połyskiem i bardzo dobrymi właściwościami termokurczliwymi. Nie posiada ani smaku, ani zapachu, co czyni ją całkowicie bezpiecznym rozwiązaniem w przypadku kontaktu z żywnością, czego potwierdzeniem jest posiadanie atestu BRC. Stąd też doskonale sprawdza się w przypadku pakowania takich artykułów spożywczych jak np. pieczywo, słodycze, wyroby cukiernicze, warzywa i owoce. Ze względu na swoją funkcjonalność, uniwersalność i praktyczność, folia POF sprawdza się także podczas pakowania przemysłowego zabawek, artykułów papierniczych, świec, puszek, kosmetyków, książek, płyty CD oraz różnych innych produktów i upominków o regularnych lub nieregularnych kształtach. Z powodzeniem możną ją także stosować do pakowania mrożonek, ponieważ zachowuje dobre właściwości kurczliwe, również w niskich temperaturach. Nic więc dziwnego, że obecnie jest to najchętniej i najczęściej wykorzystywanym rodzajem folii do pakowania rozmaitych produktów, stając się tym samy doskonałą alternatywą dla dotychczas stosowanej folii PVC. Dodatkowo jest materiałem ekologicznym, przyjaznym środowisku naturalnemu, który idealnie nadaje się do recyklingu.

Mati Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *