Jak działają prasy pneumatyczne

Prasa pneumatyczna to niezawodne urządzenie, które znalazło powszechne zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Doskonale sprawdza się w zakładach zajmujących się mechaniczną obróbką metali. Jakie są właściwości pras pneumatycznych?

Prasy pneumatyczne a ich zastosowanie

Urządzenia te w dużym stopniu ułatwiają wykonywanie wielu istotnych zadań, zarówno w warsztatach samochodowych, jak i prężnie rozwijających się przedsiębiorstwach przemysłowych. Doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie konieczne jest wykonywanie wielu trudnych operacji związanych z kształtowaniem, tłoczeniem oraz gięciem twardych elementów. Urządzenia te są bardzo pomocne w tych firmach, w których wykonywane jest mocowanie wciskowe łożysk na wałku. Bardzo często są one też stosowane na stanowiskach montażowych podczas wciskania łożysk, pierścieni oraz wielu innych, małych części.

Pneumatyczna prasa rasa to funkcjonalne urządzenie, które zapewnia pojedynczy oraz ciągły skok. Co prawda potrafi pracować jako pojedyncza stacja robocza, ale może też być zabudowana w każdej linii produkcyjnej.

Urządzenie to zapewnia komfortowe oraz w pełni bezpieczne wykonywanie prac na wielu stanowiskach roboczych. Jest ona wyposażona w dwuręczne sterowanie, co sprawia, że jej obsługa jest prosta, szybka oraz bezpieczna.

Prasy pneumatyczne EMG – działanie i właściwości

Urządzenia oferowane przez firmę EMG (https://polwelt.pl/oferta/prasy-pneumatyczne-EMG) są wysokiej jakości, dzięki czemu pozwalają na sprawną pracę w wielu firmach. Na takie maszyny decydują się tacy klienci, którym zależy na posiadaniu precyzyjnych oraz ergonomicznych maszyn. Pośród wielu zalet pras pneumatycznych marki EMG można wymienić możliwość precyzyjnej regulacji dolnego punktu położenia oraz możliwość regulacji pozycji startowej dźwigni. Takie możliwości zapewniają bezproblemowe wykonywanie prac związanych z tłoczeniem oraz gięciem poszczególnych elementów.

W prasie EMG istnieje możliwość ustawienia pozycji suwaka, dzięki czemu jest zabezpieczony przed obrotem. Jego podnoszenie odbywa się automatycznie. Suwak ten jest wykonany z wysokiej jakości stali chromowanej osadzonej na pierścieniach.

Te wysokiej jakości prasy są bardzo solidnie wyprodukowane. Ich podstawa oraz głowica jest wykonana z wysokiej jakości żeliwa – FGL 250, co zapewnia odpowiednią sztywność.

Prasa pneumatyczna EMG w bogatej ofercie

Oferta firmy EMG jest bardzo bogata. Poszczególne urządzenia różnią się pomiędzy sobą zakresem pracy. Każdy klient zainteresowany zakupem ma do wyboru:

  • bezpośrednie prasy z podwójnym efektem pchania od 360 kg do jednej tony
  • pośrednie prasy z podwójnym efektem pchania od 2 do 6 ton

Wszystkie urządzenia są oferowane w atrakcyjnych cenach, zatem są doskonałą propozycją dla tych przedsiębiorców, którym zależy na wprowadzaniu w firmie efektownych oraz ekonomicznych rozwiązań.

Mati Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *