Jakie zalety posiada zaklejarka do kartonów

Zaklejarki kartonów to bardzo praktyczne urządzenia, które są powszechnie używane w wielu przedsiębiorstwach produkcyjnych. Bez tego sprzętu trudno dziś wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie firmy wysyłkowej, sklepu internetowego czy hurtowni. Dzięki niemu można w bardzo szybki oraz sprawny sposób zapakować towar w kartony.

Jak działa zaklejarka do kartonów

Sprzęt ten jest powszechnie nazywany zaklejarką taśmową oraz zwężarką.

Zaklejarki do kartonów zaklejają karton zarówno od góry, jak i od dołu. Mogą one być wykorzystywane także do zaklejania bocznego, automatycznego zamykania wiek oraz do składania kartonów. Ich wykorzystanie jest zależne stopnia automatyzacji.

To niezawodne urządzenie jest bardzo często stosowane na wielu liniach produkcyjnych oraz w wielu centrach dystrybucji i magazynach.

Jakie są rodzaje zaklejarek kartonów

Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama wysokiej jakości urządzeń do zaklejania kartonów. Wśród wielu z nich można wymienić zaklejarki:

  • ręczne
  • półautomatyczne
  • półautomatyczne z automatyczną regulacją wagi oraz wysokości
  • półautomatyczne z automatycznym zamykaniem górnej części kartonu
  • automatyczne zaklejarki do kartonów

Zaklejarka kartonów może zaklejać kartony o identycznych bądź różnych rozmiarach. Zarówno automatyczne, jak i półautomatyczne modele potrafią dostosować wagę oraz wysokość tak, aby karton miał idealne rozmiary.

Ręczne zaklejarki kartonów sprawdzają się doskonale wówczas, gdy kartony posiadają takie same wymiary oraz w przypadku, gdy paczki są zaklejane partiami. Ich wysokość oraz szerokość muszą być wówczas regulowane ręcznie.

Podczas sklejania poszczególne zaklejarki do kartonów wykorzystują zarówno szerokie, jak i wąskie taśmy.

Zaklejarka kartonów – istotne zalety

Zaklejarki to bardzo praktyczne urządzenia, dzięki którym zostaje zdecydowanie przyspieszany proces przygotowania kartonu do wysyłki . Urządzenia te coraz częściej eliminują niepotrzebnych na tym stanowisku pakowaczy ręcznych.

Posiadając na wyposażeniu firmy zaklejarkę, można ograniczyć ilość osób potrzebnych do zaklejania kartonów do jednego operatora. Oprócz przyspieszenia procesu pakowania bardzo ważna jest też optymalizacja kosztów. Dzięki temu urządzeniu zużywa się mniej taśmy klejącej, co przekłada się w dłuższej mierze na spore oszczędności. Zaklejarka do kartonów to bowiem sprzęt bardzo precyzyjny w nakładaniu taśmy. Dzięki temu można przewidzieć zużycie oraz określić koszty pakowania. Urządzenie to wykorzystują trzy szerokości taśm klejących od 25 do 75 mm.

Mati Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *