Historia karabinów AK 47

Kałasznikow AK 47 to model broni palnej, będący klasykiem historii, który od lat uznawany jest za jeden z najlepszych, sprawdzonych i niezawodnych karabinów sportowych. Jego produkcję rozpoczęto w 1948 roku i mimo upływu tylu lat, pozostaje on nadal w użyciu na polu walki. Jest to broń konstrukcji radzieckiej, której wynalazcą był Michaił Kałasznikow.

Karabin AK 47 to model broni palnej, charakteryzujący się doskonałymi parametrami technicznymi, a także i solidnym wykonaniem z wysokiej jakości materiałów. Ze względu na posiadane możliwości, doskonale sprawdza się również w przypadku trudnych warunków, w których może panować duża wilgotność. Można z niego korzystać także na terenach piaszczystych, na których sprawdza się o wiele bardziej aniżeli inne dostępne na rynku tzw. wyrafinowane modele broni palnej.

Precyzja AK-47

Prezentowany kałasznikow pozwala na precyzyjne oddawanie strzałów, niezależnie od panujących w danym momencie warunków atmosferycznych. W przypadku karabinu sportowego AK 47, na co warto zwrócić uwagę, została wykorzystana tzw. metoda głębokiego tłoczenia. W ten sposób w znacznym stopniu została uproszczona nie tylko produkcja tejże broni, ale również możliwe było znaczne obniżenie kosztów wynikających z jej wyprodukowania. Warto jednak dodać, że wspomniana technika nie została przez ZSRR zbyt dobrze opanowana, przez co komory zamkowe były podatne na różnego rodzaju odkształcenia. Dlatego też podjęto decyzję o powrocie do tradycyjnego frezowania, co jak wiadomo skutkowało zwiększeniem kosztów związanych z jego produkcją.

Początkowo również kwestia celności oraz stabilności karabinu podczas prowadzenia ognia ciągłego pozostawiała wiele do życzenia. Jednak mimo tych niedociągnięć AK 47 okazał się być bardzo perspektywicznym automatem, który w szybkim czasie wpisał się w sowiecką koncepcję walki i nie tylko. Dodatkowo wyróżniał się prostą i niezawodną obsługą, a jego bardzo duża siła rażenia sprawiała, że doskonale sprawdzał się w przypadku słabo przeszkolonych strzelców.

Z czasem karabiny sportowe AK 47 trafiły również i do innych armii z całego świata. Mowa w tym momencie zarówno o siłach zbrojnych z dawnego bloku wschodniego, jak i krajów rozwijających się.

W ciągu wszystkich lat opisywany model broni palnej przeszedł wiele przeobrażeń i unowocześnień, dzięki czemu obecnie mamy dostęp do współczesnych, nowatorskich konstrukcji, które wyposażone zostały w wielu funkcjonalnych i przydatnych rozwiązań. Sklep Racegun.pl to miejsce, w którym mamy możliwość wyposażenia się we wspomniane karabiny sportowe wypracowane na podstawie pionierskich rozwiązań zastosowanych w kałasznikowie AK 47 przez Michaiła Kałasznikowa.

Mati Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *