Ile kosztuje dobry alkomat

Przy zakupie alkomatu warto kierować się przede wszystkim jakością. Dobrej klasy urządzenie powinno być wyposażone w sensor elektrochemiczny, który daje bardzo dokładne i powtarzalne pomiary. Analizator wydechu z takim czujnikiem cechuje się długą żywotnością, co sprawia, że przy wykonywanej cyklicznie kalibracji można go użytkować przez lata. Wybór alkomatu uzależniony jest od zapotrzebowania i częstotliwości jego użytkowania. Inne urządzenia przeznaczone są do użytku osobistego, a jeszcze inne dla służb mundurowych, przedsiębiorstw i instytucji.

Czym cechuje się dobrej jakości alkomat

Tester wydechu powinien być jak najwyższej jakości. Dobrym przykładem są niezawodne i precyzyjne alkomaty niemieckiego producenta Drager lub koreańskiego Alkofind. Wyposażono je w wysokiej klasy sensory elektrochemiczne, dające bardzo precyzyjne wyniki. Dzięki temu każdy kierowca czy przedsiębiorca, chcący sprawdzić stan trzeźwości swoich pracowników może mieć pewność co do wiarygodności pomiarów. Urządzenia z takim czujnikiem wyposażono w szereg funkcji i udogodnień, które ułatwiają użytkowanie. Alkomaty posiadają licznik pomiarów, pamięć ostatnich testów, system sygnalizacji dźwiękowej o początku i końcu pomiaru, rozładowania baterii i uszkodzeniu sensora. Niektóre modele wyposażono w licznik, który przypomina o kalibracji.

Jak jest cena alkomatu wysokiej jakości

Wysokiej klasy analizator wydechu do użytku osobistego można już kupić w granicach 200-300 zł. Dobrym przykładem jest produkt koreańskiej marki Alcofind Expert, który cechuje się wysoką jakością przy stosunkowo niskiej cenie. W tym przedziale znajdują się przeliczniki promili, które mają zakres pomiarowy 0,00-4,00‰, posiadające ustniki wielorazowe z zestawie. Alkomaty przeznaczone dla policji, wojska, zakładów pracy i instytucji są już droższe, np. urządzenie Alcofind Polaris kosztuje ponad 500 zł, zaś wysokiej klasy profesjonalny Drager 5000, przesiewowy, służący do badania dużej ilości osób ponad 1400 zł.

Gdzie kupić tanio najlepsze alkomaty na rynku

Dobrej jakości alkomaty kupisz w sklepie Bean.pl. Znajdziesz tam urządzenia pochodzące od renomowanych, światowych marek takich jak, min. Alcofind, Drager, AlcoDigital, Lifeloc czy Alkotop. Wszystkie analizatory wydechu zostały wyprodukowane w oparciu o najnowocześniejsze technologie, dzięki czemu są niezawodne w działaniu, wygodne w użytkowaniu i dają dokładne wyniki pomiarowe.
Oferujemy atrakcyjne ceny, które wyróżniają się na tle innych, konkrecyjnych firm.

Mati Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *