Nie wiesz gdzie w Krakowie zrobić kurs na kategorię C

Chcesz zostać kierowcą zawodowym i mieszkasz w Krakowie lub jesteś z jego okolic? Nie wiesz, gdzie możesz zrobić kurs na kategorię C w Krakowie? Możesz go wykonać w ośrodku szkolenia kierowców OSK Codex który, pomoże ci zdobyć niezbędne umiejętności kierowania pojazdem ciężarowym w bezpieczny, przepisowy, profesjonalny sposób, a także poradzić sobie w każdych warunkach na drodze. Takie przygotowanie zapewni Ci OSK Codex.

Nie wiesz, czym jest kategoria C

Prawo jazdy kategoria C upoważnia osobę do kierowania:
-pojazdem samochodowy o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 3,5 t, z wyjątkiem autobusów (na przykład duża ciężarówka)
-zespół pojazdów – powyższy pojazd i lekka przyczepa (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg)
-ciągniki rolnicze (w Polsce)
-pojazd wolnobieżny (również tylko w Polsce)
-zespół pojazdów złożony z ciągnika rolniczego oraz lekkiej przyczepy (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg) – tylko w Polsce.
-zespół pojazdów złożony z pojazdu wolnobieżnego oraz lekkiej przyczepy (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg) – tylko w Polsce.
-oraz pojazd z kategorii AM.

Co należy zrobić, aby zapisać się na kurs kategorii C

Pierwszym warunkiem, aby uczestniczyć w kursie, jest posiadanie kategorii B. Aby zapisać się na prawo jazdy kategorii C, należy mieć również osiągnięty odpowiedni wiek, mianowicie- 21lat lub, uzyskać kwalifikację określoną w przepisach rozdziału 7a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, minimalny wiek do kierowania pojazdami określonymi w prawie jazdy kategorii C wynosi 18 lat.

Kolejnym krokiem do zapisania się na prawo jazdy kategorii C jest, udanie się do lekarza, który jest upoważniony do przeprowadzania badań na prawo jazdy i wyda orzeczenie o braku przeciwwskazań. Mogą się znaleźć niej ograniczenia zdrowotne takie jak: obowiązek dla osób z wadą wzroku, które noszą okulary, szkła kontaktowe, soczewki. Taka osoba, wsiadając za kierownicę, musi przestrzegać tych ograniczeń. Konieczne jest także uzyskanie orzeczenia od psychologa. Należy udać się do pracowni psychologicznej dla kierowców, która, po przeprowadzeniu odpowiednich badań wyda orzeczenie o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami.

Następnie pozostaje już tylko wykonanie zdjęcie oraz numer PKK, bez którego nie zaczniemy naszego kursu.

Gdy wykonamy wszystkie czynności, możemy udać się do ośrodka szkoleniowego dla kierowców, aby zapisać się na kurs prawa jazdy kategorii C

Mati Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *