Jakie jest zastosowanie baterii litowo-jonowych?

Baterie litowo-jonowe wykazują bardzo wysoki potencjał magazynowania energii. Dzięki licznym walorom znacznie przewyższają baterie kwasowo-ołowiowe czy żelowe. Ze względu na szereg zalet, takich jak wydajność i długość użytkowania są one bardzo chętnie wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Dzięki temu, że mogą się składać z różnej liczby ogniw, które połączone są równolegle lub szeregowo stwarzają możliwości stopniowego zwiększania napięcia i pojemności układu zasilania.

Baterie litowo-jonowe – jakie mają zalety?

Akumulator litowo-jonowy może być ładowany bardzo szybko, ponieważ pełne ładowanie wynosi tylko 2-3 godziny. Można go również ładować okazjonalnie, np. podczas przerw w czasie pracy. Takie baterie są przyjazne środowisku naturalnemu, ponieważ w trakcie ładowania nie emitują żadnych gazów do atmosfery. Ich zaletami są także brak efektu pamięci, wysoka gęstość energii oraz bardzo duża wydajność. Bateria jest lekka i posiada niewielkie rozmiary, ale jej moc energetyczna jest ogromna. Długa żywotność i mały stopień samowyładowania sprawiają, że baterie tego typu sprawdzają się idealnie, zarówno w niedużych urządzeń codziennego użytku, jak i w wielkich systemach magazynowania energii.

Baterie litowo-jonowe – jakie jest ich zastosowanie?

Zastosowanie baterii litowo-jonowych jest bardzo wszechstronne. Akumulatory tego rodzaju znajdują się w aparatach fotograficznych, telefonach komórkowych, laptopach i tabletach, w urządzeniach przemysłowych i elektronarzędziach. Można je spotkać w pojazdach elektrycznych, samochodach hybrydowych, w różnego rodzaju sprzęcie elektronicznym. Duża żywotność, efektywna praca i bezpieczeństwo sprawiają, że akumulatory litowo-jonowe cieszą się coraz większą popularnością wśród użytkowników na całym świecie.
Dzięki nowoczesnej technologii, którą wykorzystano do produkcji baterii uplasowały się one na pozycji lidera pośród innych systemów zasilania.
Jeżeli potrzebujesz doskonalej jakości baterii litowo-jonowych zapoznaj się z oferta firmy Bater. Naprawdę warto.

Mati Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *